yandex izleme
Alexa Trafik Rank Nedir ? Neden Önemlidir ?
Duyurular
[BD] GRAFİKER

Alımlarımız Başlamıştır

[BD] ARGE

Alımlarımız Başlamıştır

| AltayForum.web.tr forumda kalitenin yeni adresi herzaman sizinle...
Sitelerinizi Altayforum.web.tr farkıyla ücretsiz olarak tanıtma imkanı sunuyoruz.
Net Programlama dilleri ile aradığınız herşey burada yüzlerce proje örneği ile sizde .Net dillerinde başarıyı yakalayın.
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Alexa Trafik Rank Nedir ? Neden Önemlidir ? 269 ALTAY FORUM 0
Konuyu Değerlendir
 • 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Alexa Trafik Rank Nedir ? Neden Önemlidir ?
YÖNETİM KURULU
YÖNETİM KURULU
 • 554
  Mesajlar
 • 358
  Konular
 • 41
  Rep Puanı
|
#1
Yazımız genel olarak Alexa sıralamasının neden önemli olduğundan ve Seo için WordPress kullanımının sağladığı kolaylıklardan söz etmektedir.

Bazı Önemli Seo Kriterleri
Alexa Traffic Rank neden önemlidir?
WordPress Neden Seo Uyumlu bir içerik yönetim sistemidir ?

Bazı Önemli Seo Kriterleri
1) Odaklandığınız anahtar kelime seo başlığı ve meta description içerisinde bulunmalıdır

Anahtar kelime belirlenirken ilgili sayfada en çok kullanılan kelime seçilmelidir. Ancak kelimeyi çok kullanmak metin anlatımında sıkıntıya yol açıyorsa buna da dikkat etmek gerekir. Yani anahtar kelimeler metin içerisinde gerekli yerlerde kullanılmalıdır.

2) Anahtar kelime H1 ve H2 etiketleri içerisinde, ayrı yapılar içerisinde kullanılmalıdır.

Bir HTML sayfasındaki metinler içerisinde en önemli etiket başlıktır. Anahtar kelimenin en başta yer alması gereken yer de şüphesiz ki en önemli HTML başlıkları olan h1 ve h2 etiketleridir. Sayfada odaklanılması gereken anahtar kelime Google arama robotları tarafından ilk başta başlıklara bakılarak tespit edilir. Buna göre Google indekslerindeki anahtar kelime sıralamanız yükselir veya düşer.

3) İlgili alan adında ve site adında ilk sırada çıkmanız gerekir.

seonedir.com gibi bir site adınız var ise Google’da ‘seonedir’ araması yaptığınızda sayfanızın ilk sırada çıkması gerekir. Ya da site adınız Google üzerinden arama yapıldığında indeks sıralamasında ilk sırada yer almalıdır.

4) Her sayfanın farklı bir başlığı, içeriği, meta description kısmı ve H1 etiketi olmalıdır.

Örneğin sitemizin adı yine seonedir.com olsun. Seo kriterlerinden ve Alexa’dan bahseden iki adet sayfamız olduğunu düşünelim.

Sayfaların başlıkları doğal olarak farklı olacaktır. Konu başlığı olarak benzerlik gösteren bu sayfalar için farklı içeriklerin oluşturulması gerekir. Ayrıca en önemli başlık etiketi olan H1 kısımları da tamamen farklı olmalıdır.

Alexa Traffic Rank neden önemlidir?
Alexa sıralaması son yıllarda web sitelerini karşılaşmada önemli bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak tek başına bu sıralamaya bakarak o sitenin gerçekten kaliteli olduğuna karar vermek elbette yanlıştır. Bunun yanında sahip olduğu önemi inkar etmemek gerekir.

Web sitenizden para kazanmanıza olanak sağlayan Google da dahil olmak üzere birçok reklam sağlayıcı şirket Alexa sıralamanıza oldukça önem vermektedir. Google daki indeks sıranıza göre Alexa size hem ülkenizde hem de global olarak bir sıralama çıkarmaktadır. Bu sıra ne kadar yüksek olursa şirketlerin size güveni de o ölçüde olmaktadır.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda sizi diğer sitelerden öne çıkaracak en önemli unsur şüphesiz ki içerik olacaktır. Ne kadar kaliteli içerik çıkarırsanız o kadar popülerliğiniz artacak, sosyal medya gibi kanallarda yapacağınız paylaşımlar daha çok ilgi görecektir. Bunun için her türlü mecrada kendi reklamınızı yapmanız, içeriklerin paylaşılmasını takipçilerinizden talep etmektesiniz. Sosyal medya için ayrı bir başlık açmamanın nedeni, artık sosyal medyanın zaten hayatın doğal akışında yer almasında dolayıdır.

WordPress Neden Seo Uyumlu bir içerik yönetim sistemidir ?
WordPress sağladığı plugin desteği ile seo için size birçok olanak sağlamaktadır. Ayrıca size yazılarınızı veya ürünlerinizi kolay bir şekilde paylaşmanızı sağlar. Sizin tasarım ve geliştirme süreçleriyle zaman kaybetmenize gerek bırakmaz. Direkt olarak içeriğinize odaklanmanızı sağlar.

Yoast Seo eklentisi ile her sayfa için ve genel olarak tüm siteniz için gerekli Seo optimizasyonunu sağlamanıza yardım eden güzel bir eklentidir. Yaptığınız yanlışları size bildirerek daha SEO uyumlu bir içerik oluşturmanıza yardımcı olmaktadır. Eğer WordPress tabanlı bir siteniz var ise kesinlikle bu eklentiyi sitenizde kullanmalısınız.

İçerik yönetim sistemleri arasında en çok kullanılan WordPress hem ülkemizde hem de dünyada popülerliğini devam ettirmektedir. Bunda geliştiricilerinin yeni teknolojilere uyum sağlayan güncellemelere devam etmesinin payı büyüktür. Sürekli kendini yenileyen bu sistemi kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Yazımız umarım size yararlı bilgiler kazandırmıştır. Konu hakkında daha çok kendi düşüncelerime yer vermeye çalıştım. Kolay gelsin!


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Alexa Rank Nedir ? ALTAY FORUM 0 140 02-20-2019, 10:06 PM
Son Mesaj: ALTAY FORUM

Foruma Git: