yandex izleme
Forumlardan Tanıtım Yazısı
Duyurular
[BD] GRAFİKER

Alımlarımız Başlamıştır

[BD] ARGE

Alımlarımız Başlamıştır

| AltayForum.web.tr forumda kalitenin yeni adresi herzaman sizinle...
Sitelerinizi Altayforum.web.tr farkıyla ücretsiz olarak tanıtma imkanı sunuyoruz.
Net Programlama dilleri ile aradığınız herşey burada yüzlerce proje örneği ile sizde .Net dillerinde başarıyı yakalayın.
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Forumlardan Tanıtım Yazısı 1095 ALTAY FORUM 5
Konuyu Değerlendir
 • 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Forumlardan Tanıtım Yazısı
YÖNETİM KURULU
YÖNETİM KURULU
 • 554
  Mesajlar
 • 358
  Konular
 • 41
  Rep Puanı
|
#1
Birçok Türk forumunda web sitesi tanıtım bölümleri bulunmaktadır. Forumlara üye olduktan sonra bu bölümlere yeni konu açarak sitenizi özgün bir makale ile ilgi çekici bir biçimde tanıtarak, konu içerisinde ilgili birkaç anahtar kelimenize link verin. Forumlardaki konulardan alınan linkler, etkisi neredeyse en az olan linklerdir. Çünkü forumlarda yapılan paylaşımın fazla sayıda olması sebebiyle, konu içinden linklerin etkisi de az olmaktadır. Bu sebeple bu çalışmayı sık aralıklarla ve fazla sayıda yapmanız sitenizin filtreye girmesi konusunda hiçbir risk oluşturmayacaktır.
Bazı forumlarda üye girişi yapamayanlara ve arama motoru botlarına konu içerisindeki linkler gösterilmez. Bu backlink konusunda bir artı sağlamadığı için, sadece forum üyeleri tarafından site hitini arttıracaktır. Ancak bu gibi forumlardan da elde edebileceğimiz reklam ve seo adına ufak faydalar vardır.
Link paylaşımı bulunmayan forumlardan reklam yapmak için,paylaştığınız site tanıtım konusunun üstüne sitenize ait logonuzu yerleştiriniz. Bu şekilde foruma üye olmayan kişiler tarafından site adı görülerek reklam yapmış olacaksınız ve siteye direk girişler yaptırarak dolaylı yoldan sitenin seosuna katkı sağlamış olacaksınız. Aynı zamanda site url sini konu içerisinde yazınız ancak buna link
vermeyiniz. Aksi taktirde yine sadece üyelere gösterilecektir.

Forumlara konu açarken sitenize daha fazla fayda sağlamak istiyorsanız, konu başlığında site url si kullanarak, Google aramalarında gösterilen sonuçlarda url adresiniz görüleceği için yine küçük çaplı da olsa bir reklam yapmış olacaksınız. Aynı şekilde etiket bölümüne sitenizin url sini ekleyerek bu katkıyı daha da arttırabilir ve bu şekilde sitenin indexsiz url sayısını da arttırmış olursunuz.

Forumlardan alınan tanıtım yazısını ayda 50 – 100 sayı arasında uygulayabilirsiniz. Bu işlemi forumlara üye olarak ücretsiz gerçekleştirebileceğiniz gibi, webmaster forumlarında ilgili bölümlerden 10 – 15 tl karşılığında yapacak kişiler de bulabilirsiniz. Her forumda tanıtım yazısında ufak çaplı da olsa değişiklik yapmanız alacağınız faydayı daha da arttıracaktır.
YÖNETİM KURULU
YÖNETİM KURULU
 • 554
  Mesajlar
 • 358
  Konular
 • 41
  Rep Puanı
|
#2
Bloglardan Tanıtım Yazısı
Tanıtım yazıları, sitelerin filtre riski taşımayan etkisi orta ölçekli ama uzun vadede en kullanışlı seo tekniğidir. Tanıtım yazısı satın almayı, link satın almaya tercih ediyoruz. Bunun birkaç nedeni var :
• Alınan linkler ömür boyu değil, belirli bir süre için geçerlidir. Bu sebeple sitenin backlinkleri link alındığında hızla artmakta (link alınan sitenin index sayısısıyla orantılı) ve link tarihi sonlandığında hızla düşmektedir. Link sayısındaki bu dalgalanmalar sitenin güvenilirliğini olumsuz etkilemektedir. Tanıtım yazısı ömürlüktür. Böyle bir sıkıntı yoktur.
• Sürekli link almak, yüksek bütçe gerektiren bir iştir. Ancak tanıtım yazısı nispeten daha ucuzdur.
• Satın alınan linkler üzerinden gelen hitler, genellikle tanıtım yazısı üzerinden elde edilen hitlerden az olmaktadır.
• Yeni siteler için link almak oldukça risklidir. Çünkü bir kelime üzerinden link alındığı için, %100 keyword density oranı olan bir link elde etmiş olursunuz. Ancak Tanıtım yazısı üzerinden elde edilen linklerde, yazıda kullanılan anahtar kelimelere bağlı olarak %5 veya max %10 anahtar kelime yoğunluğu olan bir yazıdan link almış olursunuz. Bu sebeple siteye etkisi uzun vadede ve daha risksiz olmaktadır.
• Link alımında tek anahtar kelime üzerinden link verilirken, tanıtım yazısında 3 – 5 anahtar kelime üzerinden link verilebilmektedir.

Ücretsiz makale yayınlamaya müsade eden blog ve siteleri bularak hiçbir ücret vermeden tanıtım yazılarınızı ilgili anahtar kelimelere link vererek yayınlayabilirsiniz. Google’da “ücretsiz tanıtım yazısı” şeklinde arama yaparak, ücretsiz hizmet veren sitelere ulaşabilirsiniz.
Bloglar üzerinden alacağınız tanıtım yazılarında, forumlardaki gibi aynı taktikleri uygulayabilirsiniz. Yazıya resim eklemek, site urlsini yazıda kullanmak bunlardan birkaçı. Yazının her bloga farklı bir makale olarak gönderilmesi de artı bir fayda sağlamaktadır.

Ücretsiz bloglar her kategoriden tanıtım yazısı yayınladığı için sitenize sağladığı fayda bir nebze de olsa azalacaktır. Bu faydayı maksimum kılmak için, sitenizle içeriği aynı doğrultuda olan diğer sitelere ücretli tanıtım yazısı vermeniz gerekir.
YÖNETİM KURULU
YÖNETİM KURULU
 • 554
  Mesajlar
 • 358
  Konular
 • 41
  Rep Puanı
|
#3
Paravan Site
Wordpress, Blogcu, Blogspot gibi subdomain üzerinden ücretsiz blog servisi sunan siteleri kullanarak paravan site oluşturulabilir. Anahtar kelimemize uygun olarak açacağımız subdomain ile özgün veya rewrite makaleler ile bu blogların içeriği geliştirilir. Ana domainleri oldukça güçlü olan bu bloglara hızlı

link alımları sitenin filtreye girmesine sebep olmamaktadır. Bu nedenle, açtığınız paravan sitelere hızlı link alımı yaparak kısa sürede güçlü birer site olması sağlanır, kendi içerisinde de dairesel bir biçimde tek yönlü link verilerek bu güç daha da arttırılır. Artık sitenizle aynı içerikten olan bu sitelerden link almanız sizin için altın niteliğinde olacaktır.

Link döngüsü sistemini oluşturmak için güçlü yabancı blog servisleri de kullanılabilir. Ancak Türkçe ağırlıklı dağıtım yapan blog servislerinin sağlayacağı fayda daha fazla olacaktır.
YÖNETİM KURULU
YÖNETİM KURULU
 • 554
  Mesajlar
 • 358
  Konular
 • 41
  Rep Puanı
|
#4
Sektöre Yönelik Özgün Hizmet
Google, başkalarına hizmet eden sitelere daima cömert davranır. Yapılan hizmetin özgün olması da önemlidir. Çünkü günümüzde binlerce dağıtılan ücretli veya ücretsiz scriptler mevcuttur.

Hizmetin sektöre yönelik olmasının büyük katkısı vardır. Çünkü doğrudan sektöre yönelik müşteri ve ziyaretçi kitlesini hedef almış olursunuz. Aynı zamanda hizmetin tanıtımı da aynı sektörden siteler üzerinden yapılacağı için benzer içerikli sitelerden tavsiye edilmek Google tarafından daha çok sevilmenizi sağlacaktır.


Sistemlerin özgün ve dallarında ilk hizmet olmaları tanıtımını daha da kolaylaştırmakta ve başka siteler tarafından referans gösterilmelerini sağlamaktadır. Elde ettiğiniz backlinkten çok, faydalı bir siteye link verildiğinin gösterilmesi daha etkili bir tekniktir.

Tanıtımı yapılmayan uygulamaların tanıtımı teşvik edilmeli, gerekirse bu konuda karşılıklı link değişimleri sağlanmalıdır. Aynı zamanda daha önceki konuda bahsettiğimiz forumlara konu açma işlemini bu uygulama için gerçekleştirebiliriz.
YÖNETİM KURULU
YÖNETİM KURULU
 • 554
  Mesajlar
 • 358
  Konular
 • 41
  Rep Puanı
|
#5
Yarışma ve Kampanya Düzenlemek
Yarışma ve kampanya düzenlemek hem siteye ziyaretçi çekmek hem de link kazanmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Yorum üzerinden çekiliş ile düzenlenen yarışmalarda, hem yorum sayınızı
arttırmış olursunuz bu şekilde sitenizi güncel tutarsınız, hem de webmasterları teşvik edecek

özellikler koyarak, ücretsiz tanıtım yazısı elde etmiş olursunuz. Tabi elde edeceğiniz hit, yo rum sayısı ve tanıtım yazısı sayısı verilecek hediyenin büyüklüğüne bağlıdır.

Yarışma ve kampanya düzenlemek seo açısından en etkili taktiklerden biridir. Çünkü sitenin backlinki ve hiti birbirine tam bağlı ve eşzamanlı olarak artış göstermektedir. Hit ve backlink arasındaki dengeyi başka türlü bu oranda kurmanız neredeyse mümkün değildir. Bu sebeple sitenizi sıralamalarda hızla yükselten oldukça faydalı bir uygulamadır.
Bugüne kadar 2 farklı blog üzerinden toplamda 6 adet yarışma düzenledim. Elde ettiğim deneyim doğrultusunda, yarışmanın yapıldığı sayfalar sitedeki en yüksek Pr değerini alan alt sayfa olmaktadır. Alt sayfalar ne kadar güçlü ise Anasayfa o kadar güçlenir. Dolayısıyla alt sayfalarınıza alacağınız backlinkler doğrultusunda yüksek pagerank değerleri elde eden alt sayfalar, kendinden daha yüksek pagerank değerli anasayfaları oluşturacaktır. Ana domainin pagerank değerinin yüksek olmasının bir sırrı da, çeşitli alt sayfaların pagerank değerini arttırmaya yönelik çalışmalardır.

Yarışmalarınızın tanıtımının hızlandırılması konusunda uygulayabileceğiniz diğer bir yöntem,
kapmanya duyuruları yapan blog veya forumlarla iletişime geçerek kampanyanızdan bahsetmelerini sağlamaktır. Bu çok kısa sürede sitenizin hitlerini tavan yaptıracaktır.
Banned
Banned
|
#6
Forumlardan alınan linklerin faydalı olabilmesi için, link alınan forumun kaliteli bir site olması gerekir.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Forumlardan Backlink ALTAY FORUM 0 170 02-11-2019, 04:54 PM
Son Mesaj: ALTAY FORUM

Foruma Git: